OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

V chatové osadě Nad rybníkem máte vy a vaše děti spoustu možností vyžití při jakémkoliv počasí. Nebudeme tady popisovat banality typu procházek nebo houbaření, to je každému jasné, přečtěte si, co u nás můžete dělat jiného.

Sport a venkovní vyžití:

K dispozici je hřiště s umělým povrchem na volejbal a nohejbal, případně rekreační tenis (nemá správnou velikost), připravujeme i koš na basketbal pro hru 3 na 3. K dispozici jsou malé brány na florbal nebo fotbálek pro menší děti a hned vedle máte stůl na pingpong. Hřiště je vybavené umělým osvětlením, takže ani tma nás nezaskočí. Veškeré vybavení pro sport si u nás můžete půjčit. 

Pro menší děti máme venkovní dětské hřiště se skluzavkou a houpačkami a pískoviště, pro větší děti trampolínu a v lesíku pod restaurací plánujeme postavit malé lanové centrum. Můžete si u nás také půjčit špičkové RC modely expedičních aut Traxxas a vyzkoušet vaše dovednosti v trialu nebo se vydat na expedici k rybníku.

Vedle hřiště na vás čeká velké ohniště s lavičkami pro večerní posezení, opékání buřtů a tak dále, vždyť to znáte. 

Na horním okraji areálu na vás čeká opravdu velký bazén 20x10 metrů s hloubkou od půl metru - takže i pro menší děti. Bazén je pouze pro ubytované, budete zde mít klid, v provozu bude od června do září. Pozor - bazén je pouze na vlastní nebezpečí, ve zcela stejném režimu jako rybník.

Kousek od bazénu jsme zřídili mini zoo - ráj pro děti. Máme zatím holandské kozičky a malé ovečky, celkem 8 kusů, které se volně pohybují po areálu, spásají trávu a obzvlášť kozy jsou dost drzé. Později budou králíci, slepice, vietnamská prasátka, lamy, pávi ... no, ty kozičky, ovečky, slepičky a králíci snad budou pro začátek stačit.

300 metrů pod osadou je velký hnačovský rybník - více než 60 hektarů vodní plochy (pro představu skoro 1 km jízdy v jednom směru), letos po rekonstrukci hráze konečně nově napuštěný - ráj pro windsurfing, lodičky a tak dále. U nás si můžete půčit paddleboard nebo surf (nebudeme vás zachraňovat, takže na vlasní triko), dole v půjčovně pak pramici nebo šlapadla a největším lákadlem je nově vybudovaný wakepark pro vodní lyže www.wakeparkhnacov.cz . Doufáme, že stihneme na letošní sezónu připravit vlastní malou plachetničku, kterou si budete moct vyzkoušet - samozřejmě s kapitánem.

Až vás pobyt kolem osady omrzí (určitě jen pokud přijedete na delší dobu), vyražte třeba na kola! Z Hnačova je spusta zajímavostí do 20 kilometrů - města, hrady, přírodní zajímavosti. Pokud nemáte vlastní kola, můžete si od nás půjčit pánské a dámské elektrokolo s dojezdem 60 - 100 km, obě vybavené dětskými sedačkami a to pánské pak i závěsem pro tažení malého cyklisty. 

Co když bude ošklivě?

Není špatné počasí, jen špatné oblečení. Pokud však budete potřebovat vaše robátka ukrýt před deštěm nebo zimou, můžete využít opravdu velkorysý dětský koutek o ploše 60m2, kde najdete skluzavku, bazének s míčky, pískoviště s magnetickým pískem, hrací stolky s legem, malováním a spoustu dalších věcí, které dospělé nebaví, ale děti jsou z nich nadšené. Dětský koutek má vlastní WC.

Stihli jsme i drobné úpravy restaurace - máme kamna na dřevo pro příjemné posezení u ohně a směrem ke hřišti jsme vybudovali nový vchod s teráskou. Máme tedy dvě terasy - jižní s výhledem do kraje pro nerodiče, kteří chtějí klid a kochání a severní s výhledem na hřiště pro opatrovníky dětiček.