10 minut pěšky z našeho areálu je na rybníku postavený nový wakepark Hnačov. Jedná se zatím v Česku o ne úplně běžnou věc, takže máte ideální příležitost si tento adrenalinový sport vyzkoušet.

Wakeboarding je nový vodní sport, který spočívá v jízdě na speciálním prkně, podobném snowboardu, kdy je wakeboardista tažen na laně za lodí, nebo na lanovém vleku. A právě takové dokonce dva lanové vleky na Hnačově najdete. Můžete jezdit na vlastním vybavení, nebo vám prkno, případně vodní lyže, vestu a přilbu půjčí.

Krátký vlek bez překážek - na pravé straně, je vhodný pro začátečníky, je 185 metrů dlouhý s výškou lana 7,7 metru.

Velký vlek vlevo pro pokročilé je vybaven i překážkami na skákání a různé triky, je dlouhý 213 metrů s výškou lana 9,6 metru.

Wake

Zdroj obrázku: Wikipedia.org

Oba vleky mají jen dva sloupy, takže se jezdí jen tam a zpět, nikoli dokola jako na velkých vlecích. Když to tam v roce 2021 stavěli, nebylo nám jasné, jak se jezdec na konci otočí, když to nejezdí do kruhu. Nakonec se ukázalo, že je to jednoduché. Na břehu sedí obsluha - vlekař, který jezdce hlídá a obsluhuje naviják dálkovým ovladačem, kde může volit rychlost rozjezdu, rychlost jízdy, a přepíná směr pohybu lana. Když jezdec dojede na konec, vlekař lano plynule zastaví a rozjede na druhou stranu. Mezitím jezdec udělá kruhovou otočku, jede zpět ke břehu a tak pořád dokola. Z principu věci to znamená, že na jednom vleku může jet současně vždy pouze jeden jezdec. Jednoduché? Ano, koukat se na to je jednoduché, ale samotná jízda už tolik ne. Je to velmi náročné na fyzickou kondici a sílu rukou, protože ač se to nezdá, vodní hladina má ohromný odpor. Každopádně určitě doporučujeme alespoň vyzkoušet, vleky jsou v provozu od jara do podzimu každý den.

Rezervujte si na WAKEPARK HNAČOV nebo na tel. 774 992 511

První wake prkno vyrobili někdy v roce 1986 v USA v Kalifornii a jezdilo se hlavně na laně za lodí. U nás byl první vlek postaven už v roce 1989 v Chomutově a byl to kruhový vlek se čtyřmi sloupy. Postupně přibývaly další i malé dvousloupové a v současnosti si můžete zajezdit na 30 místech v ČR. Seznam najdete na www.wakepark.cz