Z naší osady se vydáte zpět do Hnačova a projdete kempem, nebo si můžete cestu zkrátit přes louku. Na konci kempu je kiosek a kousek za ním u vody už začíná stezka okolo rybníka.

kolem_rybnika_krátká.jpg

Najdete tam spoustu zákoutí a cestiček k vodě, kde se můžete zastavit a kochat se výhledem na rybník. Stezka vede původními příbřežními mokřady, které slouží jako pastviny.

Hnačovský rybník pohled na kemp

Po pár stech metrech dojdete k lávce, přes kterou přejdete malý záliv na rybníku Hnačov. Mimochodem se jedná o druhý největší rybník v Plzeňském kraji po nedalekém Kovčínském rybníku a byl vybudován už v roce 1613!

IMG_20210910_101011_314.jpg

Po pár metrech za lávkou jste již na rozcestí Stoky mezi romantickými chatami (bod 3 v mapě). Dále se nevydáte doprava, kam vede stezka kolem rybníka, ale doleva do obce Plichtice. Když tam dojdete, narazíte na rozcestí a zelenou turistickou trasu a cyklostezku 2082, která vás dovede zpět až do naší osady - vydáte se po trase doleva, doprava byste došli do Zavlekova. 

Cesta k Pohodnici

Na rozcestí Pohodnice pokračujete opět vlevo po zelené, kde se před vámi otevřou nádherné výhledy na Šumavu a rybník. Trasu si můžete protáhnout odbočením na rozcestí vpravo přes nádhernou louku ke statku Pohodnice. Dále po žluté byste došli až do Nicova, takže u křížku, který vidíte v přiložené mapě zcela nahoře na pravé straně, sejdete z turistické trasy doleva a pokračujete přes les až na dlouhou louku za táborem Mexiko. Vrátit k nám se můžete přes les kolem tábora, a nebo přes celou louku pod vrcholem Zbudov dojdete až na zelenou trasu Hnačov - Plánice, po které odbočením vlevo dojdete zpět do Hnačova.