Prosíme vás, abyste pečlivě spořili elektřinu, protože výše její spotřeby má přímý vliv na cenu ubytování v našem areálu. Jednoduše řečeno, pokud budete elektřinou plýtvat, příští sezónu může být ubytování dražší, samozřejmě hlavně z důvodu rostoucích cen energií.

Prosíme, abyste používali u elektrických vařičů tepelný doběh, nenechávali je zbytečně zapnuté, v konvicích vařte jen tolik vody, kolik hned spotřebujete. Nenechávejte v chatách zbytečně svítit, i když jsou všude úsporné žárovky. V případě, že je v chatě infrazářič, nebo elektrický sušák na ručníky, používejte ho pouze po nezbytně nutnou dobu.

Topení: Všechny chaty jsou vybaveny elektrickým topením nebo přenosnými konvektory či olejovými radiátory. Norma na tepelný komfort je 20°C v obytných místnostech. Pokud je teplota v chatách nižší, vždy topíme na minimálně 20°C, pokud je teplota vyšší, je topení vypnuté. V případě, že jste zvyklí na vyšší teploty, je možné si topení v letních měsících připlatit za cenu 150,- Kč / den, resp. 75,- Kč za pokoj. Je zakázáno svévolně manipulovat s jističi topení a zapínat svépomocí topení v letní sezóně.

Spouštění instalovaných elektrických spotřebičů:

Chaty č. 1 - 4 a retro chaty A, B a C mají nově udělanou elektroinstalaci a není třeba žádné opatření při používání elektrospotřebičů.

Bílé chaty 5, 6 a 7 mají starší elektroinstalaci, kdy se nepočítalo s používáním rychlovarných konvic a dalších přístrojů, rozvody a jističe jsou dimenzovány pouze na jeden vysokoodběrový spotřebič. Prosíme vás proto, abyste nezapínali současně rychlovarnou konvici s vařičem nebo infrazářičem, mějte zapnutý vždy pouze jeden tento spotřebič. V opačném případě dojde k výpadku jističe, který je třeba nahodit. Pokud se vám to stane, informujte správce areálu, nemanipulujte sami s rozvodnou skříní.

Používání vlastních elektrospotřebičů:

 V chatách je povoleno používat vlastní zařízení s vysokým odběrem proudu pouze po předchozí domluvě, protože ne všechny zásuvky jsou dimenzovány na velkou zátěž. Jedná se především o sušáky hub, chladící a výčepní zařízení, přímotopy, žehličky a podobně. Použití těchto zařízení je zpoplatněno částkou 10,- Kč / kWh, použití vlastního výčepního zařízení s chlazením a kompresorem je zpoplatněno částkou 300,- Kč /  den. Se sudy se k nám nemusíte tahat, můžete využít naši nabídku sudového piva a půjčení profi festivalového výčepního zařízení tlakovaného biogonem - informujte se včas před příjezdem.