Náš rekreační areál Nad rybníkem disponuje vlastním vodním hospodářstvím s vrty a vodojemem, není napojený na veřejný vodovod, což přináší jistá specifika v používání vody.

Pitná voda:

Voda je pravidelně testována, denně chlorována a je naprosto nezávadná. Vzhledem k přirozeně vysokému obsahu železa má specifickou chuť a barvu. Pokud máte zájem, můžete si u nás zakoupit balenou vodu ve dvoulitrových lahvích. Prosíme, abyste pokud možno šetřili vodou, obzvlášť v období kdy je sucho, kdy se může stát, že voda dojde, nebo se zhorší její kvalita. V případě extrémního sucha může docházet k přerušení dodávek, aby se dočerpal náš vodojem - na toto budete vždy předem upozorněni.

Teplá voda:

Všechny chaty jsou vybaveny elektrickými ohřívači vody. Retro chaty A, B a C mají malé ohřívače se stálým dohříváním, proto teplá voda teče vždy, nebo se dohřeje za několik minut.

Chaty 1-7 jsou vybaveny 80 litrovými bojlery, nastavenými na 60°C. Bojlery jsou napojeny na samostatný elektrický rozvod, který je v provozu vždy 2 hodiny odpoledne a 2 hodiny před půlnocí. Rozvrhněte si prosím spotřebu vody pro všechny obyvatele vaší chaty, aby vám teplá voda nedošla.

Odpadní voda a kanalizace:

Jsme napojeni na obecní čistírnu v Hnačově. Prosíme, abyste do toalet nevhazovali nic, kromě toaletního papíru. V případě, že máte použitý olej z vaření, je nutné ho skladovat v samostatné nádobě, kterou po vašem odjezdu zlikvidujeme v lapači tuků - nevylévejte prosím olej do odpadu! Před vaším příjezdem vždy kontrolujeme, zda je vše v pořádku. Pokud nebudete výše zmíněná opatření dodržovat, může při ucpání odpadu dojít je zhoršení komfortu vašeho pobytu, protože nemusíme být schopni závadu ihned odstranit.

Děkujeme!