Tyto informace najdete při příjezdu ve vaší chatě, prosíme, abyste si je důkladně přečetli a řídili se jimi. Sem je dáváme, pokud si je chcete přečíst předem.

Prosíme, abyste si především přečetli také provozní a požární řády z této rubriky, které obsahují důležité informace.

Chaty jsme před sezónou renovovali, vymalovali a opravili nábytek. Chovejte se zde prosím jako doma, udržujte chatu v čistotě a případné závady nebo poškození nám hlaste. V chatách je povoleno používat vlastní elektrické spotřebiče vyjma nabíječek a drobné elektroniky pouze po předchozí domluvě, protože ne všechny zásuvky jsou dimenzovány na velkou zátěž. Jedná se především o sušáky hub, chladící a výčepní zařízení, přímotopy, žehličky a podobně. Použití těchto zařízení je zpoplatněno částkou 10,- Kč / kWh - pokud budete chtít toto využívat, dostanete od nás odečtový elektroměr do zásuvky. Všechny chaty jsou vybaveny odečtovými elektroměry, takže na neoprávněný odběr elektřiny vždy přijdeme.

Prosíme, abyste při odjezdu (do 10 hodin v den odjezdu) chatu uklidili. Úklid na čisto a přípravu pro další osadníky provedeme sami, pokud však zanecháte chatu opravdu neuklizenou, budeme vám muset naúčtovat poplatek 500,- korun za důkladný úklid. Při odjezdu prosím nevypínejte lednici!

Občerstvení v restauraci:
Můžete si vybrat ze široké nabídky nápojů, dvou druhů čepovaného piva a obzvlášť doporučujeme vynikající kávu Yemenites z klatovské rodinné pražírny pana Fáry. Z provozních důvodů nevaříme (až na výjimky, na které vás upozorníme) tuto sezónu hotová jídla, pokud budete mít hlad, můžete si objednat vynikající pizzu z kamenné pece, několik smažených chuťovek (obzvlášť doporučujeme batátové hranolky) a máme také chuťovky k pivu. Pro děti máme širokou nabídku zmrzlin a také zdravé džusy, přesnídávky, čipsy nebo ovocné svačinky. Restaurace je otevřena denně od 18 hodin, v sobotu celý den, v neděli do 18 hodin, k dispozici je TV se širokou nabídkou programů. Mimo tyto hodiny otevřeme i podle zájmu a po domluvě.

Připojení na WiFi:
K dispozici je neomezená wifi síť Hnacov_starlink_guest bez hesla. Pokud potřebujete zabezpečenou síť, kontaktujte nás.

Pitná voda a bazén:
Bazén v horní části areálu je vám kdykoliv k dispozici. V odpoledních hodinách ho někdy využívá tábor Mexiko, proto jestli chcete klid, choďte dopoledne a večer. Po 10 hodině večer je zákaz koupání z důvodu čištění.
Voda z vodovodu je z našich vlastních vrtů, je pravidelně testována, denně chlorována a je naprosto nezávadná. Vzhledem k přirozeně vysokému obsahu železa má specifickou chuť. Pokud máte zájem, můžete si u nás zakoupit balenou vodu ve dvoulitrových lahvích. Prosíme, abyste pokud možno šetřili vodou, obzvlášť v období kdy je sucho. Máme vlastní vrty, které ale nejsou bezedné, takže když nikdo šetřit nebude, může se stát, že voda dojde, nebo se zhorší její kvalita. V případě extrémního sucha může docházet k přerušení dodávek, aby se dočerpal náš vodojem - na toto budete vždy předem upozorněni.

Elektřina:

Prosíme, abyste šetřili elektřinou, vypínali vařiče včas a používali doběh, nevařili plné konvice vody, když chcete jen jeden čaj, nepouštěli zbytečně přímotopy a podobně - prostě jako doma. V minulé sezóně došlo z důvodu závad nebo údržby na vedení dvakrát k celodenní odstávce, může se to opakovat, nicméně bez proudu se snad dá pár hodin vydržet. Pokud byste něco potřebovali opravdu nutně, máme k dispozici záložní benzínový generátor, případně powerbanky k nabíjení telefonů a LED svítidel.

Půjčovna vybavení a dětský koutek:
Za mírný poplatek si můžete zapůjčit vybavení na stolní tenis, síť na volejbal, míče, florbalové hole a další.
K dispozici je i vzduchovka s terči, elektrokola - pánské a dámské, čtyřkolky pro děti a jiné. Nabídku půjčovny najdete na našem webu. Druhý klíč, který máte na klíčích, je od dětského koutku. Můžete ho využívat bez omezení, pouze vyžadujeme, abyste po dětech vždy uklidili a poté zhasli a zamkli.

Zvířata:
Asi jste si všimli, že se v areálu pase několik koz a ovcí. Jsou ochočené a nejsou nebezpečné. Prosím nekrmte je ničím - nejradši mají trávu. Pokud máte psa, kterého naše zvířata nenechají v klidu, držte ho na vodítku.

Doprava a pohyb v areálu, nakládání s odpadem: 
Nejlépe uděláte, když budete parkovat na parkovišti a před chatu zajedete jen v nutných případech. Můžete se libovolně pohybovat po celém areálu s výjimkou pravé strany od cesty k bazénu, která je soukromá. 
Prosíme vás a vyžadujeme důsledné třídění odpadu. Třídíme papír, plast a sklo. Plastové lahve vždy sešlápněte, snažte se, prosím, produkovat co nejméně směsného odpadu.

Rozdělávání ohně:
Můžete využít centrální ohniště, nebo ohniště u chat. Použít můžete pouze dřevo, které vám přidělíme. Kusové dřevo je za poplatek, větve, které si přitáhnete z určeného místa jsou zdarma. Je zakázáno odebírat štípané nebo metrové dřevo ze dřevníků v  areálu a tahat dřevo z nově osázených pozemků v okolí !!! Můžete si samozřejmě přivézt i vlastní dřevo - tuto variantu preferujeme.

Tipy na výlety a zajímavosti v okolí a další info:
Neváhejte se na nás s čímkoli obrátit, poradíme cyklotrasy, tipy na zajímavá místa, která nejsou plná turistů. Na našem webu najdete zajímavé cyklotrasy a tipy na výlety.

Děkujeme vám za návštěvu a doufáme, že se k nám budete rádi vracet.

Iva, Honza, Jáchym a Lili Čeňkovi Homolkovi