Tyto informace najdete při příjezdu ve vaší chatě, prosíme, abyste si je důkladně přečetli a řídili se jimi. Sem je dáváme, pokud si je chcete přečíst předem.

Prosíme, abyste si především přečetli také provozní a požární řády z této rubriky, které obsahují důležité informace.

Chaty jsme před sezónou renovovali, vymalovali a opravili nábytek. Chovejte se zde prosím jako doma, udržujte chatu v čistotě a případné závady nebo poškození nám hlaste. V chatách je povoleno používat vlastní zařízení s vysokým odběrem proudu pouze po předchozí domluvě, protože ne všechny zásuvky jsou dimenzovány na velkou zátěž. Jedná se především o sušáky hub, chladící a výčepní zařízení, přímotopy, žehličky a podobně. Použití těchto zařízení je zpoplatněno částkou 6,- Kč / kWh, použití vlastního výčepního zařízení s chlazením a kompresorem je zpoplatněno částkou 150,- Kč /  den. Se sudy se k nám nemusíte tahat, můžete využít naši nabídku sudového piva a půjčení profi festivalového výčepního zařízení tlakovaného biogonem - informujte se včas před příjezdem.

Prosíme, abyste při odjezdu (do 10 hodin v den odjezdu) chatu uklidili. Úklid na čisto a přípravu pro další osadníky provedeme sami, pokud však zanecháte chatu opravdu neuklizenou, budeme vám muset naúčtovat poplatek 500,- korun za důkladný úklid. Při odjezdu prosím nevypínejte lednici!

Občerstvení v restauraci:
Můžete si vybrat ze široké nabídky nápojů, dvou druhů čepovaného piva a obzvlášť doporučujeme vynikající kávu Yemenites z klatovské rodinné pražírny pana Fáry. Z provozních důvodů nevaříme (až na výjimky, na které vás upozorníme) tuto sezónu hotová jídla, pokud budete mít hlad, můžete si objednat vynikající pizzu z kamenné pece, několik smažených chuťovek (obzvlášť doporučujeme batátové hranolky) a máme také chuťovky k pivu. Pro děti máme širokou nabídku zmrzlin a také zdravé džusy, přesnídávky, čipsy nebo ovocné svačinky. Restaurace je otevřena denně od 18 hodin, v sobotu celý den, v neděli do 18 hodin, k dispozici je TV se širokou nabídkou programů. Mimo tyto hodiny otevřeme i podle zájmu a po domluvě.

Připojení na WiFi:
K dispozici je wifi síť Nad Rybníkem. Vzhledem k omezené možnosti připojení v lokalitě, je omezená i WiFi - každý dostane token na 500 MB dat, dalších 5 GB je možné si dokoupit za 75,- Kč. Rychlost je max. 8 mbit přes den a více v noci - závisí na počtu aktuálně připojených uživatelů - a to nejen v naší wifi, ale celkem v lokalitě.

Pitná voda a bazén:
Bazén v horní části areálu je vám kdykoliv k dispozici. V odpoledních hodinách ho někdy využívá tábor Mexiko, proto jestli chcete klid, choďte dopoledne a večer. Po 10 hodině večer je zákaz koupání z důvodu čištění.
Voda z vodovodu je z našich vlastních vrtů, je pravidelně testována, denně chlorována a je naprosto nezávadná. Vzhledem k přirozeně vysokému obsahu železa má specifickou chuť. Pokud máte zájem, můžete si u nás zakoupit balenou vodu ve dvoulitrových lahvích. Prosíme, abyste pokud možno šetřili vodou, obzvlášť v období kdy je sucho. Máme vlastní vrty, které ale nejsou bezedné, takže když nikdo šetřit nebude, může se stát, že voda dojde, nebo se zhorší její kvalita. V případě extrémního sucha může docházet k přerušení dodávek, aby se dočerpal náš vodojem - na toto budete vždy předem upozorněni.

Elektřina:

Prosíme, abyste šetřili elektřinou, vypínali vařiče včas a používali doběh, nevařili plné konvice vody, když chcete jen jeden čaj, nepouštěli zbytečně přímotopy a podobně - prostě jako doma. V minulé sezóně došlo z důvodu závad nebo údržby na vedení dvakrát k celodenní odstávce, může se to opakovat, nicméně bez proudu se snad dá pár hodin vydržet. Pokud byste něco potřebovali opravdu nutně, máme k dispozici záložní benzínový generátor, případně powerbanky k nabíjení telefonů a LED svítidel.

Půjčovna vybavení a dětský koutek:
Za mírný poplatek si můžete zapůjčit vybavení na stolní tenis, síť na volejbal, míče, florbalové hole a další.
K dispozici je i vzduchovka s terči, elektrokola - pánské a dámské, čtyřkolky pro děti a jiné. Nabídku půjčovny najdete na našem webu. Druhý klíč, který máte na klíčích, je od dětského koutku. Můžete ho využívat bez omezení, pouze vyžadujeme, abyste po dětech vždy uklidili a poté zhasli a zamkli.

Zvířata:
Asi jste si všimli, že se v areálu pase několik koz a ovcí. Jsou ochočené a nejsou nebezpečné. Prosím nekrmte je ničím - nejradši mají trávu. Pokud máte psa, kterého naše zvířata nenechají v klidu, držte ho na vodítku.

Doprava a pohyb v areálu, nakládání s odpadem: 
Nejlépe uděláte, když budete parkovat na parkovišti a před chatu zajedete jen v nutných případech. Můžete se libovolně pohybovat po celém areálu s výjimkou pravé strany od cesty k bazénu, která je soukromá. 
Prosíme vás a vyžadujeme důsledné třídění odpadu. Třídíme papír, plast a sklo. Plastové lahve vždy sešlápněte, snažte se, prosím, produkovat co nejméně směsného odpadu.

Rozdělávání ohně:
Můžete využít centrální ohniště, nebo ohniště u chat. Použít můžete pouze dřevo, které vám přidělíme. Kusové dřevo je za poplatek, větve, které si přitáhnete z určeného místa jsou zdarma. Je zakázáno odebírat štípané nebo metrové dřevo ze dřevníků v  areálu a tahat dřevo z nově osázených pozemků v okolí !!! Můžete si samozřejmě přivézt i vlastní dřevo - tuto variantu preferujeme.

Tipy na výlety a zajímavosti v okolí a další info:
Neváhejte se na nás s čímkoli obrátit, poradíme cyklotrasy, tipy na zajímavá místa, která nejsou plná turistů. Na našem webu najdete zajímavé cyklotrasy a tipy na výlety.

Děkujeme vám za návštěvu a doufáme, že se k nám budete rádi vracet.

Iva, Honza, Jáchym a Lili Čeňkovi Homolkovi