Náš příběh

Léta jsme hledali místo k životu. Objížděli jsme náš kraj na kolech s dětmi - miminy v sedačkách a hledali to pravé místo na venkově - dům, pozemek, třeba i ruinu, prostě něco, kde půjde žít v přírodě, mít zvířata a kus pozemku na pěstování, kus lesa. Vysněné přání byl jižní svah pod kopcem a pod lesem, na samotě, ale přece blízko obce se spolkovým životem, místo kam můžeme sezvat kamarády.

Nic jsme nenašli.

Každá prohlédnutá lokalita měla nějaká negativa. Dobré lokality už jsou rozebrány. Říkali jsme si, že na nás asi čeká něco jiného, něco velkého, něco speciálního, něco, co zvládnou jen takoví šílenci, jako jsme my 2+2. A stalo se. Na konci roku 2020 Iva prosila realitního makléře, jestli by alespoň chatička nebyla, když není pozemek, nebo domeček.

A hle - byla chatička, a bylo to rovnou 12 chatiček a navíc s hospodou, bazénem, hřištěm, dětskou hernou, velkým pozemkem a kusem kůrovcového lesa na pokácení. Ale zase ne daleko od Klatov, navíc skvěle dopravně dostupné a hlavně nad nejvyhlášenějším rekreačním rybníkem široko daleko. Vše ve stavu, no jak to říct - celkově v původním stavu, něco lepší, něco horší, něco skvělé, něco hrozné.

Poprvé jsme přijeli, nikde nikdo, podzim, sychravo, mlha. Ale i v té mlze to vypadalo parádně, to místo, ta atmosféra, ten výhled dolů a na šumavské kopce naproti, na Kašperk, ten klid a hlavně - ten potenciál. A bylo rozhodnuto, padly na to všechny peníze a hlavně si nás původní majitelé vybrali, protože jsme chtěli pokračovat v jejich dvacetileté práci a čtyřicetileté práci jejich předchůdců. A tak jsme se na začátku roku 2021 do té práce  dali.

A vypadá to, že nikdy neskončíme.... protože jak nám řekla Jarka - provozovatelka před mnoha lety - kdo načichne, toho Hnačov už nepustí. Je to těžké, je to dřina a je to boj - obzvlášť se dvěma caparty za zády - je to maso, ale my to DODĚLÁME!

Přijeďte za námi a budete se mít krásně - každý rok líp a líp.

Iva, Honza, Jáchym a Lili Čeňkovi Homolkovi

Homolkovi